• info@ktl.com.tr

  • (0212) 672 50 72

Sıva filesi, modern yapılarda sıva donatı elemanı ihtiyacı nedeniyle ortaya çıkmıştır. Günümüzde gerek mantolama, gerekse diğer sıva ve su izolasyon uygulamalarında sıkça kullanılmaktadır. Sıva ve diğer uygulamalarında dayanıklılık ve kullanım ömrünü oldukça uzatmaktadır. Ülkemizde yeni yapılan yapılarda nerdeyse tamamında sıva fileleri kullanılmaktadır.

Ülkemizde mantolama yapımında, yaygın şekilde 160 gram/m2 4X4 Mavi Turuncu ve Beyaz renkli sıva fileleri kullanılır. Flextab 160 gram A++ Beyaz renkli filemiz alkali şartlandırma sonucu kopma mukavemeti oldukça yüksek bir üründür. Bu ürünün farklı renkleri mevcut olmakla birlikte genellikle firmamızda beyaz renkli olarak bulunur. Yine ürünler sayfasından görseli mevcuttur. Mantolamada ısı yalıtım levhası (EPS, XPS, TAŞYÜNÜ vb. ) üzerine gelen sıva harcının içerisine yerleştirilir. Bu şekilde sıvanın mukavemeti artmış olur.

Flextab 160 gram 4*4 B sınıfından yer alan ürünlerimizde mevcuttur. Yine bu ürünler aynı amaca yönelik kullanılırlar. Satışlarımızın arasında önemli bir yere sahiptirler. Flextab markalı yine B sınıfta 75 gram Beyaz 5*5 sıva filesi bulunur. 75 gram/m2 5*5 olan sıva fileleri alçı uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu nedenle genellikle beyaz renkli istenmektedir. Tüm bu çeşit sıva fileleri asmolen altı uygulamalarına da uygundurlar. Sıvaları direncini ve ömrü uzatmak isteniyorsa bu ürünlerin kullanılması yerinde olacaktır.

Flextab Kesikli File. (Flextab Kesikli Sıva filesi..) Bu file ,derz aralarında ve fileli köşebent yapımında kullanılır. Boyu ortalama olarak 500 metre olup, genişliği 14,28 cm’den 25 cm kadar olabilir. 75 gram , 90 gram ve 110 gram kesikli file yaygın olarak kullanılır. Flextab markalı olduğu için kalitesi de oldukça yüksektir. A sınıfa girer.  Bu filelere aynı zamanda dilimli sıva filesi veya dilimlenmiş sıva filesi de denir. Dilimli file ve dilimlenmiş file ifadeleri de sıkça kullanılır.

Flextab izolasyon filesi son dönemlerde kullanılmaya başlamıştır. 60 gram olmak üzere 2.5*2.5 gözenek aralığına sahip filelerdir. İzolasyon filesi ağırlıklı su yalıtım yapıldığı, fayans, seramik uygulamaların altında kullanılır. Keza ülkemizde mega projeleri tabir edilen altyapı projelerinde kullanılmaktadır. Bu ürün üzerindeki elastik bağlayıcı bulunur; bu nedenle, cam tülü liflerin elastik olması sağlar, kırılganlıkları azaltır bu şekilde her yüzeye rahatça uygulanır. Yine bu ürünlerde A sınıfında yer alır. Flextab sıva fileleri piyasada Flextab file olarak adlandırılmıştır.  45 ve 50 gram izolasyon filelerinin kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Bu nedenle firmamız 50 gram izolasyon filesi stoklarımızda her zaman bulundurmaya çalışmaktayız.

CM sıva filesi veya diğer adıyla CM file daha çok eski yapılardaki tamir işlemleri için piyasaya sürülmüştür. Öncelikle 145 gram 4*5 göz aralıklı ürünler olarak satılmışlardır. Ancak ilerleyen zaman içerisinde 160 gram 4*4 gibi yaygın ölçülerde olan CM sıva filelerinde piyasada yer edinmiştir. Yine mavi, turuncu ve beyaz renkli sıva filesi mevcuttur. Renkler müşteri taleplerine göre ayarlanabilmektedir. CM file olarak karşımıza 160 gram, 145 gram altı ve CM eko sıva filesi çıkar. 160 gram ve 145 gramlık CM Sıva filesi, Flextab markalı ürünlerin kullanıldığı yerlerde aynı amaçla kullanılabilinir. CM eko sıva filesi adından anlaşılacağı gibi mukavemetin daha düşük olduğu yatay yüzeylerde yani asmolen altı filesi olarak değerlendirebileceğimiz bir file türüdür. CM eko filesi etiketi kırmızı renkli olup daha çok asmolen altı uygulamalarında tavsiye ediyoruz. CM File tüm bölgelerde bulabilirsiniz. CM mor serisi ara geçiş filesi olarak mantolamada kullanılabilinir.

  Whatsapp Bilgi Hattı