KTL YAPI global hedefleri olan, gelişen dünya koşullarına göre ürün ve servis geliştirmeyi hedeflemiş yurtdışında bulunan ticari paydaşları ile müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiş bir dış ticaret firmasıdır.

FLEXTAB markasının ile kalite algısını oluşturmaya, CM markası ile ulaşılabilirliği hedeflemektedir.
KTL YAPI 4 temel grupta aktif şekilde faaliyet gösterir.
Öncelikle, ısı ve su yalıtım sektöründe FLEXTAB ve CM markalı ürünleri ile yer alır.

FLEXTAB ve CM markalı ısı mantolama sistemleri her geçen gün piyasada bilinirliği artarak, talep görmektedir.
 
 

ISI YALITIM LEVHASI YAPIŞTIRMA HARCI

 

 
Ürün Tanımı: Isı yalıtım levhalarının yapıştırılmasında kullanılmak üzere hazırlanmış çimento esaslı tek bileşenli polimer katkılı yapıştırma harcıdır.
 
Uygulama Alanları: Tüm iç ve dış mekanlarda duvar ve tavanlarda yatay ve düşeyde ısı yalıtım plakalarının yapıştırılmasında kullanılır. Gerek iç cephe gerek se dış cephe uygulamalarına uygundur.  
 
Yüzey Hazırlama: Yüzeyin mukavemetinin almış olmasına dikkat edilmelidir. Yüzey, yapışmayı engelleyecek toz, yağ, boya vb. gibi maddelerden arındırılmış olmalıdır. Emiciliği yüksek olan yüzeyler nemlendirilmeli ve nemli kalmasına dikkat edilmelidir. Tamir gerektiren zeminlerde uygulamadan 3-4 gün evvel doldurulmalı ve tesviye edilmelidir.
 
Uygulama Şartları: Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5C ile +35 C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.
 
Uygulama Özellikleri: Tam sertleşme süresi 24 saattir.(Sıcaklığa Bağlı)Bazı ilkim koşullarında bu süreler değişebilir. Özellikle kış ve soğuk iklimin uzun olduğu yerlerde kullanımı biraz farklılık gösterebilir. ilgili iklime uygun formülle yapılır.  
 
Uygulama: Kurumlu astar 3 kg/su 1 kg oranında inceltilerek homojen bir hale getinceye kadar karıştırılıp, poseteki rulo ile tek kat olarak uygulanır. Sıva uygulamasına geçilmeden öncce astarın tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Astar-su karışımı aralıklarla karıştırılarak homojen halde tutulmalı, çökmemesine dikkat edilmelidir. Belirtilen süreler 20 C yüzeyi ve ortam sıcaklığında geçerlidir. Düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.
 
Tüketim: Uygulama alanı 200-250 g/m2 tek kat. Yüzeye bağlı değişkenlik gösterebilir. yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi toz, yapı boya, silikon, kür malzemesi, deterjan vs. gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır.
 
 Görünüm:  İnce Toz
 Renk:  Gri
 Yoğunluk:  1.66 kg/L
 Uygulama zemin Sıcaklığı:  +5 C ile +30 C
 Dinlendirme  5-10 Dk 
 Kabuklaşma Süresi:  15 Dk
 Su ile Karışım Oranı: 5-6 L Su ile. 25 kg Toz.
 Mekanik Sabitleme Süresi  24 Saat
 Yapışma Mukavemeti  ≥0,25 N/mm2(Beton)
 Raf Ömrü:  Orijinal Ambalajında 1 yıl
 Ambalaj:  25 kg'lık Kraft Torbalarda