KTL YAPI global hedefleri olan, gelişen dünya koşullarına göre ürün ve servis geliştirmeyi hedeflemiş yurtdışında bulunan ticari paydaşları ile müşteri odaklı çalışmayı ilke edinmiş bir dış ticaret firmasıdır.

FLEXTAB markasının ile kalite algısını oluşturmaya, CM markası ile ulaşılabilirliği hedeflemektedir.
KTL YAPI 4 temel grupta aktif şekilde faaliyet gösterir.
Öncelikle, ısı ve su yalıtım sektöründe FLEXTAB ve CM markalı ürünleri ile yer alır.

FLEXTAB ve CM markalı ısı mantolama sistemleri her geçen gün piyasada bilinirliği artarak, talep görmektedir.
 
 

Dekoratif Sıva Astarı

 

 
Ürün Tanımı: Akrilik emülsiyon esaslı, tozuyan ve yüksek oranda emici yüzeylerin sabitlenmesinde kullanılan, renksiz, sabunlamayan, alkaliye dayanıklıı ve çok iyi bağlayıcı özelliğe sahip kullanıma hazır yüksek aderanslı bir astardır.
 
Uygulama Alanları: İç ve dış mekanlarda, yatay ve düşey uygulamarda, alçı sıva, alçı kartonplaka, gazbeton, sunta briket gibi porozitesi ve emiciliği yüksek yüzeylerde yapıştırıcıi sıva ve dekoratif sıva uygulamalarından önce aderans arttırmak ve son kat kaplaması yapılmış yüzerylerin nendem korunmasını sağlamak için uygulanır. Emici yüzeylerde seramik kaplamadan önce yapıştırma harcının suyunu hızlı kaybetmesini ve kaplamanın zamanla dökülmesini önlemek amacıyla, boya ve duvar kağıdı uygulamalarından önce, emprenye astar olarak kullanılır. Yüzeye gelecek sıvanın yapışmasını ve çatlamasını önler. Özellikle mantolama yapılan binalarda levha üzerine yapılan sıvalarda akrilik astar uygulaması tercih edilmelidir.
 
Yüzey Hazırlığı: Uygulama yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi toz, yapı boya, silikon, kür malzemesi, deterjan vs. gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır.
 
Uygulama Şartları: Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5C ile +35 C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.
 
Uygulama Özellikleri: Tam sertleşme süresi 6-8 saattir.(Sıcaklığa Bağlı)Bazı ilkim koşullarında bu süreler değişebilir. Özellikle kış ve soğuk iklimin uzun olduğu yerlerde kullanımı biraz farklılık gösterebilir. ilgili iklime uygun formülle yapılır.  
 
Uygulama: Akrilik astar kullanılmadan önce çalkanır ve su ilavesi yapılmaz. Dekoratif sıvanın uygulanmasına başlamadan önce akrilik astar yüzeye pösteki rulo, fırça ve püskürtme cihazı ile tek kat olarak uygulanır. Uygulama işlemi bittikten 20 dakika sonra dekoratif sıva uygulanabilir. Diğer uygulamalarda, çok emici yüzeylerde iki kat uygulamak gerekebilir. Uygulanmış olduğu yüzeyin emiciliğini önemli ölçüde azaltır. Nemli hava koşullarında kuruma süresi uzamaktadır. Belirtilen süreler 20 C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.
 
Tüketim: Uygulama alanı 100-150 g/m2 tek kat. Yüzeye bağlı değişkenlik gösterebilir. yüzeyinin kürünü almış olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama yüzeyi toz, yapı boya, silikon, kür malzemesi, deterjan vs. gibi yapışmayı önleyici maddelerden temizlenmiş olmalıdır.
 
 Görünüş: Beyaz Renkli Sıvı
 Yoğunluk:  1.03 g/cm3
 Uygulama Sıcaklığı:  +5 C ile +35 C
 Tam Sertleşme Süresi:  6-8 Saat
 Dokunma Kuruma Süresi:  1-2 Saat
İkinci Kat Uygulama Süresi:  2-3 Saat
 Raf Ömrü:  Orijinal Ambalajında 1 yıl
 Ambalaj:  20 kg'lık Plastik Kovalarda